Učitelé doporučují - psaní.

Jak naučit dítě psát.

Doporučte rodičům u zápisu, aby i nadále s dětmi pečlivě cvičili techniky správného úchopu ještě před nástupem do školy, čímž Vám odpadne náročné opravování špatného držení tužky v první třídě.

Před samotným psaním rozhýbejte ruku dětí uvolňovacími cviky, od pohybů celou paží přes předloktí až po zápěstí. Krouživé pohyby lze procvičovat také se štětcem či houbou na tabuli v ruce. Doporučujeme všechny cviky s dětmi zopakovat i po ukončení psaní.

Pro začátky psaní doporučte dětem tužku číslo 2, případně číslo 1, pokud hrotem příliš ryjí. Kontrolujte jejich správnou polohu u stolu, úchop i výsledek psaní. Pokud během prvního půlroku zvládnou na tužku netlačit a osvojí si jednotlivé tahy i písmena, můžete s nimi postupně přejít k psaní perem či rollerem. Vhodnou pomůckou může být dítěti samozřejmě i stíratelná tabulka.

TIP KOH-I-NOOR HARDTMUTH: Interaktivní tabule zcela jistě nenahradí klasickou bílou křídu, ze které žáky oči ani v posledních lavicích nebolí. Dle Vašeho uvážení pak můžete žákům do penálů povolit po osvojení psaní s tužkou také roller Torpedo.

Blog.

Inspirujte se našimi články.

Navštivte náš e-shop.

Přes 3 000 produktů pro Vaše kreativní tvoření.

NAJDĚTE NEJBLIŽŠÍ PRODEJNU .

V široké síti kamenných prodejen KOH-I-NOOR HARDTMUTH Vám prodavačky s radostí pomohou vybrat ten správný produkt.