Učitelé doporučují - psaní.

Jak naučit dítě psát.

Doporučte rodičům u zápisu, aby i nadále s dětmi pečlivě cvičili techniky správného úchopu ještě před nástupem do školy, čímž Vám odpadne náročné opravování špatného držení tužky v první třídě.

Před samotným psaním rozhýbejte ruku dětí uvolňovacími cviky, od pohybů celou paží přes předloktí až po zápěstí. Krouživé pohyby lze procvičovat také se štětcem či houbou na tabuli v ruce. Doporučujeme všechny cviky s dětmi zopakovat i po ukončení psaní.

Pro začátky psaní doporučte dětem tužku číslo 2, případně číslo 1, pokud hrotem příliš ryjí. Kontrolujte jejich správnou polohu u stolu, úchop i výsledek psaní. Pokud během prvního půlroku zvládnou na tužku netlačit a osvojí si jednotlivé tahy i písmena, můžete s nimi postupně přejít k psaní perem či rollerem. Vhodnou pomůckou může být dítěti samozřejmě i stíratelná tabulka.

TIP KOH-I-NOOR HARDTMUTH: Interaktivní tabule zcela jistě nenahradí klasickou bílou křídu, ze které žáky oči ani v posledních lavicích nebolí. Dle Vašeho uvážení pak můžete žákům do penálů povolit po osvojení psaní s tužkou také roller Torpedo.

Blog.

Zamilujte si olejové barvy

Nejkrásnějším médiem jsou pro mnoho umělců olejové barvy. Je to vůně terpentýnu a lněného oleje, která dává ateliéru kouzlo. Plátna vyvedená v oleji mají něco, co jen stěží nahradí jiné médium.
Zobrazit článek

Přednosti pastelek KOH-I-NOOR HARDTMUTH

Pojďme se očima odborníka podívat na hodnocení kvality našich pastelových tužek.
Zobrazit článek

Objevte kouzlo míchací tužky

V některých sadách, případně samostatně, narazíte na pastelku s bílým tvrdým hrotem, u které si nemusíte být jistí jejím využitím. Prozradíme vám její tajemství.
Zobrazit článek

Tipy na oslavu narozenin vašeho dítěte

Narozeninová párty je pro každého malého oslavence velmi důležitá událost. Nechejte se inspirovat, co pro děti vytvořit!
Zobrazit článek

Tuše s metalickými odstíny

Jednou se základních technik kresby je práce s tuší. Speciální efekt přináší metalické odstíny.
Zobrazit článek

Ovládněte tvrdé umělecké pastely Gioconda

Vedle prašných pastelů umělci, pro jejich speciální vlastnosti, rádi využívají také tvrdé pastely.
Zobrazit článek

Brilantní vodové barvy ideální pro školáky

Poté, co děti seznámíme nejprve s klasickými vodovými barvami a jsme si jistí, že si osvojily správné držení štětce a zacházení s barvami, je čas objevit nové a zatím nepoznané brilantní barvy.
Zobrazit článek

Voskovky – pastelky pro děti

Přemýšlíte o vhodných barvičkách pro vaše ratolesti? Nezapomínejte na voskovky!
Zobrazit článek

Versatil s metalickými odstíny

Kdo by nechtěl vyzkoušet mechanickou tužku s metalickými tuhami?
Zobrazit článek

Tipy pro kresbu tužkou

Tužka je nepostradatelným pomocníkem pro jakékoliv navrhování a skicování. Těžko najít kreativce, který by ve svém penálu tužku neměl. I když se jedná o médium, které je běžně dostupné v každém papírnictví, není tužka jako tužka. Vyplatí se přemýšlet nad výběrem.
Zobrazit článek

Prašné pastely – kulaté vs. hranaté

Pojďme se podívat na rozdíly v užívání kulatých a hranatých prašných pastelů.
Zobrazit článek

Wax Aquarell – tři v jednom

Umělecké akvarelové voskové pastely se silným jádrem v dřevěném obalu. Vhodné pro děti, návrháře, výtvarníky a ilustrátory.
Zobrazit článek

Představujeme vám nový web

Web společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH získává zbrusu novou podobu. Vedle ní přináší na zavedené doméně koh-i-noor.cz řadu nových funkcí.
Zobrazit článek

Projděte náš katalog.

Přes 3 000 produktů pro Vaše kreativní tvoření.

NAJDĚTE NEJBLIŽŠÍ PRODEJNU .

V široké síti kamenných prodejen KOH-I-NOOR HARDTMUTH Vám prodavačky s radostí pomohou vybrat ten správný produkt.