Zamilujte si olejové barvy.

Nejkrásnějším médiem jsou pro mnoho umělců olejové barvy. Je to vůně terpentýnu a lněného oleje, která dává ateliéru kouzlo. Plátna vyvedená v oleji mají něco, co jen stěží nahradí jiné médium.

Set olejových barev Prague obsahuje deset odstínů v plastové zasouvací vaničce. Z této základní řady lze namíchat libovolné odstíny, je tedy vhodná pro někoho, kdo si pořizuje první barvy. Časem však zjistíme, že některé odstíny preferujeme a jiné ne, je tedy vhodnější dokupovat požadované odstíny individuálně, na výběr máme až z 61 tub o objemu 40 ml. Menší objem barvy v tubě je nepraktický, protože spotřebu barvy nelze úplně omezit, zvláště pokud pracujeme s větším formátem.

K barvám budeme potřebovat také terpentýn a lněný olej. Základní lahvička terpentýnu je svou velikostí vhodná spíše do plenéru nebo pokud teprve začínáme a nejsme si jistí, zda bude olejomalba naše oblíbená technika. Pokud to s malbou myslíme vážně, je dobré udělat si zásoby. Terpentýn je nutný nejen k ředění barvy, ale také k vymývání štětců. V tomto ohledu se vyplatí pečlivost. Dobrý štětec je poměrně drahá záležitost a ledabylé zacházení jej rychle znehodnotí. KOH-I-NOOR nabízí širokou škálu štětců Kolinsky určených pro práci s olejovými barvami.

K olejovým barvám si většinou kupujeme lněný olej a mícháme jej s barvou. Opatrně, pokud jej do barvy přidáme moc, bude se místo nápadně lesknout, popřípadě vytvoří žlutou krustu. Použijeme-li naopak k ředění barvy terpentýn, barva rychleji zasychá. Této možnosti využívá spoustu umělců při podmalbě, kdy vědí, že nepotřebují silnou vrstvu barvy, ale pouze „zatónovat“ plátno. Hotová malba se nechá schnout, a to poměrně dlouho (i několik měsíců), než se přetře závěrečným damarovým lakem. Je to právě lak, který dělá olejomalbu lesklou a chrání barvy před poškozením.

Podobné články.

Přednosti pastelek KOH-I-NOOR HARDTMUTH

Pojďme se očima odborníka podívat na hodnocení kvality našich pastelových tužek.
Zobrazit článek

Objevte kouzlo míchací tužky

V některých sadách, případně samostatně, narazíte na pastelku s bílým tvrdým hrotem, u které si nemusíte být jistí jejím využitím. Prozradíme vám její tajemství.
Zobrazit článek

Tipy na oslavu narozenin vašeho dítěte

Narozeninová párty je pro každého malého oslavence velmi důležitá událost. Nechejte se inspirovat, co pro děti vytvořit!
Zobrazit článek

Tuše s metalickými odstíny

Jednou se základních technik kresby je práce s tuší. Speciální efekt přináší metalické odstíny.
Zobrazit článek

Ovládněte tvrdé umělecké pastely Gioconda

Vedle prašných pastelů umělci, pro jejich speciální vlastnosti, rádi využívají také tvrdé pastely.
Zobrazit článek

Brilantní vodové barvy ideální pro školáky

Poté, co děti seznámíme nejprve s klasickými vodovými barvami a jsme si jistí, že si osvojily správné držení štětce a zacházení s barvami, je čas objevit nové a zatím nepoznané brilantní barvy.
Zobrazit článek

Voskovky – pastelky pro děti

Přemýšlíte o vhodných barvičkách pro vaše ratolesti? Nezapomínejte na voskovky!
Zobrazit článek

Versatil s metalickými odstíny

Kdo by nechtěl vyzkoušet mechanickou tužku s metalickými tuhami?
Zobrazit článek

Tipy pro kresbu tužkou

Tužka je nepostradatelným pomocníkem pro jakékoliv navrhování a skicování. Těžko najít kreativce, který by ve svém penálu tužku neměl. I když se jedná o médium, které je běžně dostupné v každém papírnictví, není tužka jako tužka. Vyplatí se přemýšlet nad výběrem.
Zobrazit článek

Prašné pastely – kulaté vs. hranaté

Pojďme se podívat na rozdíly v užívání kulatých a hranatých prašných pastelů.
Zobrazit článek

Wax Aquarell – tři v jednom

Umělecké akvarelové voskové pastely se silným jádrem v dřevěném obalu. Vhodné pro děti, návrháře, výtvarníky a ilustrátory.
Zobrazit článek

Představujeme vám nový web

Web společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH získává zbrusu novou podobu. Vedle ní přináší na zavedené doméně koh-i-noor.cz řadu nových funkcí.
Zobrazit článek

Projděte náš katalog.

Přes 3 000 produktů pro Vaše kreativní tvoření.