Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací
cz  |  en
KOH-I-NOOR HARDTMUTH
TOOLS USED BY OUR CUSTOMERS FROM 1790
ASSORTMENT OF PRODUCTS
ART
SCHOOL
OFFICE
introduction   >  HOBBY TIPS  >  Malujte anilinkami jako profesionálové

Malujte anilinkami jako profesionálové

Malujte anilinkami jako profesionálovéTaké jste vždy toužili malovat jako profesionálové? A mysleli jste, že to nedokážete, nebo jste to raději ani nezkusili? Poradíme vám snadný postup, jak kreslit trochu abstraktním způsobem květy. Nezoufejte, pokud kresba nebude hned vypadat úplně jako ta naše. Použijeme akvarelový blok, plochý štětec a kvalitní vodové barvy ANILINKY. Tyto barvy kryjí daleko lépe než "obyčejné" vodovky a navíc jejich odstíny jsou brilantní a velmi výrazné. Vaší kresbě to tak dodá barevnost a velkou sytost odstínů.
V praxi se ANILINKY používají jak pro speciální výtvarné techniky, tak třeba k malování kraslic.

Tip:
Nebojte se používat větší množství vody, lze také použít metodu kresby do mokrého nebo naopak barvu nanést na suchý papír a ústy rozfoukat. Možností je mnoho, proto se nebojte experimentovat. Mezi jednotlivými kroky je vhodné nechat kresbu zaschnout a tím zamezit rozpíjení odstínů. Přejeme, aby výsledek stál za to!

Malujte anilinkami jako profesionálovéTužkou si slabě předkreslete obrysy základních tvarů budoucí kresby. ANILINKAMI předkreslená místa nahrubo vymalujte.

Soustřeďte se na detaily a vymalujte zelené lístky, hnědé větvičky, tmavá místa květů apod. Vždy se snažte používat víc odstínů.

Vymalujte modré pozadí barvou naředěnou s větším množstvím vody. Tam, kde je to žádoucí, můžete nechat odstíny lehce rozpít.

V závěru se zaměřte na stínování světlejších míst na květech, dobarvěte a zvýrazněte tmavší větvičky apod.

Malujte anilinkami jako profesionálovéMalujte anilinkami jako profesionálovéMalujte anilinkami jako profesionálovéMalujte anilinkami jako profesionálovéMalujte anilinkami jako profesionálové
KOH-I-NOOR HOLDING a.s. KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. | F.A. Gerstnera 21/3 | CZ 371 30 České Budějovice | Czech republic | www.koh-i-noor.eu | sales (at) koh-i-noor.cz